מסע קולינארי מרגש
מסטודיו ארקדיה לויקי כריסטינה

ויקי כריסטינה משיקה פרויקט קולינרי חדש - פופ אפ מסעדתי מרענן ומסקרן בתוך מתחם המסעדה.

הפופ אפ יפעל מדי שבוע בימים שלישי עד שבת החל מהשעה 18:00.

 

 

בחודשים פברואר - מאי 2020 תפעל מסעדת הפופ אפ במהדורה מוגבלת בלבד, עם מטבח חזותי ואווירה ירושלמית מענגת בה יבשלו השף יוצר עזרא קדם ממייסדי המטבח הישראלי והשף אמיר נאור שותפו לדרך הקולינארית ממיטב מנות האוכל הירושלמי העכשווי מבית סטודיו ארקדיה.

 

במסעם הקולינארי לתל אביב יבחרו השפים ירקות בלאדי מאזור יהודה, ילקטו ויקטפו תבלינים ועשבים מגינת הירק של סטודיו ארקדיה , יינות וחומרי גלם מאזור יהודה ישובצו בתפריט ויגיעו ישירות לויקי כריסטינה שם תיפתח מסעדת הפופ אפ בחלל ה"ויקי" המקסים עם מטבח חזותי ומנות ירושלמיות עם המון נשמה שבו השפים יבשלו מטבח ישראלי עם תפריט עונתי, יצירתי ועכשווי.

 

שף קדם שנמצא כבר שלושה עשורים בקדמת המטבח הישראלי ומייצג אותו בכבוד בארץ ובעולם ושף נאור יצרו תפריט ממנות קבועות ומשתנות המושתתות על חומרי הגלם מאזור ירושלים ויהודה. מלאכת ליקוט הירוקים אשר תגיע לשיאה באביב ועליה מתבסס לב ליבו של הסטודיו ,תעבור מסע מגינת הירק בעין כרם ועד לתל אביב על מנת לספק את חווית farm to table המענגת והזדמנות בלתי חוזרת לטעום שוב מהמטבח של מסעדת ארקדיה של השף קדם.

 

החיבור הטבעי והמרגש שנולד בין סטודיו ארקדיה לבעלי הויקי כריסטינה מבטיח חוויה קולינרית ראשונה מסוגה בארץ ושטרם נעשתה במפת הקולינריה הישראלית. חוויה ירושלמית תרבותית וקולינרית לצד האווירה הספרדית, החגיגית והשמחה שכ"כ מזוהה עם הויקי כריסטינה. 

יליד ירושלים של שנת 1984, דור שמיני בירושלים. החל את הקריירה הקולינארית שלו בתום שירותו הצבאי במסעדת ארקדיה הירושלמית, החל מסטז'ר בסוף לימודי הקולינריה בשנת 2008 ועד להיותו שף בפועל של "סטודיו ארקדיה" שם יחד עם שף עזרא קדם חוקרים ומבשלים אוכל ישראלי שמדבר עברית

שף יוצר מבכירי השפים הישראלים, השף שהגדיר את המטבח הישראלי והמטבח הירושלמי העכשווי,  גידל דורות של שפים שהובילו מטבחים מפוארים בתל אביב ובעולם, ולמעשה יצירתו הקולינארית נשמעת היטב בישראל באירופה ובעולם הרחב ומהווה בעצם שגרירות של המטבח הישראלי והשמחה שכ"כ מזוהה עם הויקי כריסטינה