מנות טבעוניות במסעדות

אתם יכולים להתחבר אליה, אתם יכולים להתנגד לה אבל בשום פנים ואופן לא תוכלו להישאר אדישים. הטבעונות שהפכה בשנים האחרונות לאחת מהמגמות הקולינאריות הבולטות והמשפיעות ביותר בעולם, כובשת גם את תל אביב. בשנים האחרונות נפתחו בעיר לא מעט מסעדות טבעוניות ובמקביל, מסעדות שאינן טבעוניות בהגדרתן, החלו להציע מנות טבעוניות כולל קייטרינג טבעוני לחתונה אשר בתהליך ההכנה שלהן לא נעשה שימוש בחומרי גלם מן החי. גם ויקי כריסטינה, הממוקמת במתחם התחנה והנחשבת לאחת המסעדות המובילות בעיר, מציעה לצד תפריט הטאפס העשיר שלה, מנות העשויות על טהרת הטבעונות, בלי לוותר על המאפיינים הייחודים של המטבח הספרדי.

ויקי כריסטינה מציעה לסועדים טבעונים שלוש מנות טבעוניות מובהקות. הראשונה בהן, הונגוס, היא מבחר סוגי פטריות שנצרבות על פלאנצ'ה לוהטת ומוגשות עם מלח כמהין ובצל ירוק. אנסלדה דה ראיז, הוא סלט שורשים עסיסי בתוספת של חיטה ואגוזי לוז קלויים, בוינגרט כתום של גזר משמש ותפוזים ואילו אנסלדה ורדה פיקנטה הוא סלט של נבטי חמניות, כוסברה, קיווי וקקטוס כבוש ברוטב חלפניו חמוץ חריף ושמן זית. בנוסף מציעה המסעדה מגוון מנות אשר יכולות להפוך בקלות למנות טבעוניות, על ידי הוצאה של מרכיב או שניים מהמתכון המקורי.אם תוסיפו לכל אלה את מנות הלחם, תמהרו לגלות שגם סועדים טבעונים יכולים לצאת מרוצים מויקי כריסטינה. אפילו מרוצים מאוד.

ויקי כריסטינה נוצרה משילוב בין שני מתחמים: ויקי, מטבח הטאפס המשובח וכריסטינה, בר היין העשיר והמגוון. האווירה הספרדית מלאת החיים והבריזה הקלילה מהים, מעניקים לסועדים, היושבים תחת עצי הפיקוס העתיקים חוויה מהנה ויוצאת דופן. אם בעבר חשבתם שההנאה מויקי כריסטינה שמורה לאוכלי בשר ודגים בלבד, אנחנו שמחים לעדכן אתכם כי עכשיו גם טבעונים יכולים ליהנות מהטעם הייחודי של ויקי כריסטינה.